Zákonné poistenie najlacnejšie online

Ak ste poistený cez zákonné poistenie, tak sa nemáte čoho obávať

Hľadáte najlacnejšie a zároveň najlepšie zákonné poistenie? Niekedy by sme si mohli myslieť, že tieto dve podmienky nemôžu byť splnené súčasne. Toto tvrdenie však popiera cenník zákonného poistenia. Už len jediný krok vás delí od toho, aby ste našli také zabezpečenie vášho vozidla, po akom túžite. Tým krokom je kliknutie na vyznačené spojenie. Presmeruje vás na takú stránku, ktorá vám zobrazí viacero ponúk na vaše vozidlo, a to od rôznych poisťovní. Takže budete mať z čoho vyberať.

Prečo je zákonné poistenie dôležité?

Uzatvoriť zákonné poistenie auta alebo motorových vozidiel všeobecne, je povinnosť každého majiteľa takého vozidla. Nevzťahuje sa len na autá, ako si to mnoho majiteľov iných vozidiel myslí, ale aj na:

 • motocykle,
 • prípojné vozidlá
 • dodávky do 3,5 tony.

Táto povinnosť sa vzťahuje nielen na motorové, ale aj na niektoré nemotorové vozidlá. Zároveň aj na vozidlá s evidenčným číslom a niektoré bez evidenčného čísla ako napr. vysokozdvižné vozíky a niektoré poľnohospodárske stroje. Vo všeobecnosti to môžeme zhrnúť tak, že uzatvorenie tejto zmluvy sa týka všetkých vozidiel, ktoré potrebujú na ich legálny pojazd technické povolenie.

Ak by ste sa predsa len rozhodli tento zákon nerešpektovať, staviate sa tým do veľmi nepríjemnej situácie. Mohli by ste byť vysoko pokutovaný, ak by vás, hoc aj náhodne, zastavila policajná hliadka. Pokuty sa môžu jednorazovo vyšplhať aj na stovky eur, nehovoriac o tom, keby ste náhodou spôsobili nejakú dopravnú nehodu. Takéto pokuty vám môžu byť udelené aj pri náhodnej kontrole vozidla, ak sa nepreukážete potrebnými dokumentmi.

Čo sa týka spomínanej dopravnej nehody, všetko bude na vaše trovy. Škoda spôsobená na vašom vozidle, škoda, ktorú ste spôsobili iným vozidlám. A aby vám nebolo až tak ľúto, neminie vás ani pokuta kvôli nerešpektovaniu zákona. Ak nemáte dobré konexie, tak nepreháňame, ak povieme, že sa môže dostať až do miliónových rozmerov. To vás zruinuje aj psychicky.

Získajte ho čo najrýchlejšie

Pokiaľ vám ide o to, aby ste svoje zákonné poistenie získali čo najrýchlejšie, využite na to online spôsob. Doba už pokročila natoľko, že dnes už každá poisťovňa ponúka možnosť svojim potenciálnym klientom, požiadať o ich produkty online. Takisto si na nich môžete prečítať aj presný zákon o povinnom zmluvnom poistení. V čom spočívajú konkrétne výhody tohto spôsobu požiadania si konkrétne povieme nižšie. No to, čo vám dokáže zabezpečiť jedine PZP online je, že rýchle porovnanie ponúk viacerých poisťovní práve na vaše konkrétne vozidlo.

To najlacnejšie a najvýhodnejšie z porovnania zákonného poistenia

Ak hľadáte najlacnejšie a najvýhodnejšie povinné zmluvné poistenie, pomôže vám v tom jedine porovnanie online. To obsahuje ponuky mnohých poisťovní, ktoré sú vygenerované na základe údajov, ktoré ste zadali do formulára, ktorý tomuto výpočtu predchádza. Vďaka porovnaniu online už nemusíte chodiť do všetkých pobočiek a jednotlivé ponuky si zisťovať zdĺhavo a osobne. Porovnanie online vám cenové ponuky z rôznych poisťovní zobrazí za kratší čas, než by ste absolvovali jedno sedenie v pobočke. Jedno sedenie môže vyjsť aj na polhodinu. Zatiaľ čo online máte výsledky do 10 minút, pričom väčšinu tohto času tvorí vypĺňanie formuláru. Keď už hovoríme o cenových ponukách, tak výpočet na vyššie zmienenej stránke vám ukáže, že rozdiel v cene za zákonné poistenie môže byť až v stovkách eur. Kto by sa nepotešil, ak by mal na svojom účte o dve stovky viac?

Čo vpísať do formulára?Čo do formulára?

Do formulára na zákonné poistenie je potrebné zadať niekoľko informácií o vozidle a o jeho majiteľovi. Všetky potrebné údaje o vozidle sa nachádzajú aj v jeho technickou preukaze. Takže ak všetky informácie o ňom neviete naspamäť, poslúži vám. Potrebné budú údaje napr.:

 • o objeme a výkone motora,
 • o jednotlivých hmotnostiach vozidla,
 • o palive,
 • o roku výroby atď.

Majiteľ bude musieť zadať údaje z vodičského preukazu:

 • okres, kde býva, to,
 • či je jeho vozidlo poistené aj nejako ináč,
 • či má dieťa do 15 rokov,
 • účet v OTP banke atď.

Hlavne tie posledné informácie sa vám pre zákonné poistenie auta môžu zdať mimo kontextu. Avšak niektoré poisťovne znižujú ceny, ak spĺňate niektorú z týchto požiadaviek. Po správnom vyplnení celého formulára kliknite na porovnanie. Do niekoľkých sekúnd sa vám zobrazia všetky relevantné ponuky.

Ak sa vám nejaká ponuka zapáčila, môžete o ňu hneď aj požiadať a to opäť jednoduchým klikom na ňu. Doplníte ešte zopár údajov a do niekoľkých minút očakávajte na vašom maily:

 • informácie o zaplatení poistného,
 • dočasnú zelenú kartu
 • a návrh zmluvy s jej podmienkami.

Poistné je nutné zaplatiť do 30 dní. Pretože takúto dobu platí aj dočasná zelená karta, ktorú si musíte z mailu vytlačiť a nosiť pri sebe vždy, keď vozidlo používate. Po zaplatení faktúry vám bude poisťovňou doručená po novom len zelená karta. Tými sa je potrebné preukazovať pri každej kontrole vozidla. Ináč vám opäť hrozia pokuty.

Na záver by sme vás ešte raz chceli upozorniť na to, že ak sa pri kontrole vozidla nepreukážete potrebnými dokladmi, môžete na to doplatiť, a to vysokými pokutami. Zákonné poistenie patrí k jednému z mála produktov, ktoré nariaďuje zákon a viac o ňom si môžete prečítať aj na http://www.zakonypreludi.sk/obor/51225.

This entry was posted in $1$s. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *