Poistenie auta – kalkulačka

Aké kolonky musíte vypísať pre poistenie auta?

Z každej strany počuť samé poisťovníctvo. Nie všetko je však povinné. Jednu vec by ste si však poistiť mali, keďže to vyplýva zo zákona, a tou vecou je vaše vozidlo. Nezáleží na tom, či ide o motorové alebo nemotorové vozidlo, pretože povinnosť sa vzťahuje aj na také aj na také. Teda nie len na osobný automobil, ale aj motocykel, dodávku, prívesný vozík, kamión, traktor, vysokozdvižné vozíky atď. Presný zoznam vozidiel s touto povinnosťou si môžete nájsť aj na internete. V tomto článku sa však povenujeme tomu, na základe akých údajov je možné si urobiť výpočet ceny za poistenie auta. Ale aj iného dopravného prostriedku a že ich stačí jednoducho zadať do kalkulačky online.

Jeden výpočet, prosím…

Pátrate po čo najlacnejšom produkte? Vec sa má tak, že väčšina z nás hľadá to najlacnejšie, pretože drahšie si dovoliť nemôžeme. Už aj tak budeme musieť z niečoho ubrať, aby sme to najlacnejšie vôbec mohli zaplatiť. Netreba sa za to hanbiť. Mysleli na nás aj tvorcovia jedného super užitočného bezplatného internetového nástroja, ktorým je kalkulačka PZP. Tento výdobytok vám zobrazí presný výpočet ceny vášho zákonného poistenia, takže nemusíte chodiť do pobočky, napríklad ČSOB, ktoré poskytuje Uzavripzp. A na záver im povedať, že momentálne peniažky nemáte, keďže vás tento nástroj vopred pripraví na to, čo by ste mali čakať a koľko si do budúceho mesiaca ušetriť. Prípadne aj hneď zaplatiť, ak na to máte.

Poistenie auta kalkulačka je vám dostupná online. Vašou jedinou námahou bude kliknúť si v predošlej vete na označený výraz. Automaticky budete presmerovaný na stránku, ktorá tento nástroj obsahuje. V čom spočívajú jeho výhody?

Všímajte si rozdielyRozdiel v ponukách

Kalkulačka na výpočet ceny poistenia auta alebo iného dopravného prostriedku vám zobrazí tú najvýhodnejšiu cenovú ponuku. Keďže daná stránka spolupracuje s viacerými poisťovňami, nie je možné, aby vás tá najlacnejšia minula. Prípadne aby nebola vyobrazená v porovnaní. To vám okrem iného ukáže, že nie je ponuka ako ponuka a že rozdiely medzi nimi nemajú problém prekročiť aj dvestovky eur. Pritom drahý produkt nemusí hneď predstavovať tú najlepšiu možnosť na trhu. Dokonca ani nemusí byť obsahom taký rozsiahly ako lacnejší produkt. Aj takéto detaily vám zobrazí naša kalkulačka poistenia auta.

Rozdiel v rýchlosti

Kalkulačka na výpočet ceny poistenia auta alebo iného dopravného prostriedku však má aj inú výhodu. Tou je rýchlosť zistenia jednotlivých ponúk. Chceme dodať, že nie je jedno, na ktorej stránke si tento výpočet uskutočníte. Tento nástroj môžu obsahovať aj niektoré konkrétne poisťovne, no tie vám nepovedia či je ich ponuka najlacnejšia či najvýhodnejšia. Môžu vám to tvrdiť, ale vy by ste si to mali overiť, keďže ide o vaše peniaze. To by vám zabralo ďalší čas. Najrýchlejšou možnosťou pre vás by teda bolo využiť nástroj, ktorý vám urobí automaticky úplné porovnanie trhových ponúk. Všetko môžete mať do 10 minút a zadarmo. Osobným zisťovaním by ste prišli aj o hodiny času.

Cenník

Ak hľadáte cenník PZP, aby ste našli tú najlacnejšiu ponuku, ťažko ho budete hľadať. Cena poistky na auto je vygenerovaná na základe špecifických vlastností vozidla, ale aj jeho samotného majiteľa. Ako cenník vám však môže poslúžiť všeobecná kalkulačka online slúžiaca na výpočet presnej ceny poistenia auta. Aby ste ho získali, je nutné vypísať formulár, ktorý vyžaduje údaje o vozidle, ale aj o majiteľovi vozidla.

Na údaje o vozidle vám stačí jeho technický preukaz, pretože ide o také informácie ako:

  • výkon a objem motora,
  • najväčšia prípustná hmotnosť,
  • prevádzková hmotnosť atď.

Na údaje o majiteľovi budete potrebovať údaje z vášho vodičského preukazu, ale aj niektoré špeciálne, ktoré môžu ovplyvniť výslednú cenu ponuky. Takými môžu byť vlastnenie účtu v OTP banke, rodič dieťaťa do 15 rokov atď. Údaje v celom formulári treba riadne a správne vyplniť a potom odoslať. Po niekoľkých sekundách sa vám zobrazia výsledky.

Neslúži len ako cenník

Kalkulačka poistenia auta však neslúži len na obyčajný výpočet ponúk. Ak vás nejaká ponuka zaujala, môžete o ňu aj hneď v nej požiadať. Kliknite si na ňu a ste na dobrej ceste do niekoľkých minút dostať platnú, hoci len dočasnú zelenú kartu. Tá vám bude doručená na vašu mailovú adresu spolu s návrhom zmluvy a zmluvnými podmienkami. Zároveň dostanete aj údaje na zaplatenie poistného. To je dobré a zároveň aj nutné zaplatiť do 30 dní. Pretože potom sa aj platnosť dočasnej zelenej karty, ktorú ste si vytlačili a nosili pri sebe, končí. Po riadnom zaplatení vám bude, pre zmenu, na domácu adresu doručená originál zelená karta. Tú nezabudnite nosiť pri sebe pri každej obsluhe vozidla. Pri ich nepreukázaní sa vás môže policajná hliadka pokutovať rôznymi sumami.

Na záver si zhrňme niekoľko faktov. Kalkulačka ceny poistenia auta neslúži len na výpočet ponúk jednotlivých poisťovní, ale rovno v nej môžete o nejakú tú ponuku, ktorá bude veľmi rýchlo vybavená, aj hneď požiadať. Neušetríte len peniaze, ale aj váš čas.

This entry was posted in $1$s. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *